Síň slávy

František KOLLMAN

 

Dne 1. 1. 2024 byl uveden do síně slávy ČMSJi, František KOLLMAN, mistr bojových umění, sportovec, malíř, umělecký brusič skla, člen ochranky prezidenta Václava Havla, a především skvělý člověk a kamarád.

František KOLLMAN, patřil k úspěšným československým judistům, byl několikanásobným mistrem ČSSR a reprezentant ČSSR. Byl nositelem mnoha mistrovských stupňů v aiki-jutsu, karate-jutsu, sai-jutsu , jiu-jitsu a judu.

K nejvyšším dosaženým mistrovským stupňům patřil 10. DAN jiu-jitsu a 6. DAN judo. František KOLLMAN byl zakladatelem a propagátorem řady bojových umění v České republice. Vychoval řadu nástupců.

K jeho zálibám patřila především kresba. Umělecky tvořil zejména v prostředích pražských pivnic a restaurací. Poslední roky tvořil v Malostranské besedě, kde měl „svůj stůl“ a každé pondělí po tréninku, do pozdních večerních hodin vytvářel umělecká díla. Také pravidelné sobotní setkávání v restauraci „Kollmanka,“ měla dlouholetou tradici. Zde se setkávali umělci z celé Prahy. Život Františka, byl velmi pestrý a bohatý a jeho hláška či nápis na tričku „Legenda, tak žiji já“ vešla do historie.